Prof.Dr.Ahmet Aydın

2
4250
beslenme bülteni
beslenme bülteni

1953 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Hobyarlı Ahmet Paşa İlkokulu, Samsun Anadolu Lisesi  ve Ankara Fen Lisesi mezunu.

1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1982 yılında aynı Fakülte’nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını tamamladı. 1982-1986 yılları  arasında Çorlu’da askerlik ve Eskişehir’de zorunlu hizmet görevini yerine getirdi. Tekrar döndüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 1988 yılında doçent, 1993 yılında Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı başkanı ve 1994 yılında da profesör oldu.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Aydın’ın çeşitli konularda yazdığı 6 kitabı ve yerli ve yabancı 100 üzerinde makalesi mevcut.

Kendisi 2015 yılında aramızdan ayrılmıştır.

2 YORUMLAR

  1. İyi günler hocam benim oğlumun alerji sıkıntısı var kan değerleri çok yüksek vücut olarak çok zayıf ne yapacağımı bilemiyorum çoğu şeyi yiyemiyecek galiba beslenme olarak diyete giyerse ne yapmalıyım simdikten teşekkürler

    • Benim oğlumda da alerjik rinit var.Prof.Ahmet Aydın Bey’in “7den 70e Taş Devri Diyeti” kitabını yıllar önce kendim zayıflamak amacıyla rehber olsun diye almıştım.Kitabi karıştırırken alerji bölümünde oğlumun yaşadığı sıkıntının bağırsak florasinin faydaki bakterilerin azlığı ve bağırsak ceperinin gecirgenligiyle alakalı olduğunu keşfettim.Tabi öncesinde pek çok alerjik reaksiyonlar,geniz eti ameliyatı,kardelenler geçirdi oğlum.Pek çok doktora göründük,fakat hep alerjinin önlenmesine veya baskisina yönelik ilaç tedavileri yaptık hala yapıyoruz.Asil sebebin sezaryen dogumla başlayan faydalı bakterilerin bagirsakta oluşmaması kanaatini oluşturdu bizde ve dedigim gibi hocanın kitabında da aynı yönde destekleyici ifadelerin olması probiyotik yönünden zengin gıdalara uygun bir beslenme uygulamaya başladık.Cevap verilmediği için deneyimimizi paylaşmak istedim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.