Otizm Araştırma Merkezi Duyurusu

0
4046

Sevgili Otizm Spektrum Bozukluğuna sahip çocuklarımızın ebeveynleri,

Uzun yıllardır otizm hastalarına poliklinik hizmeti veren Otizm ve Beslenme Polikliniğimizi daha verimli olabilmek, daha ileriye taşımak amacıyla Otizm Beslenme Araştırma Merkezi’ne dönüştürme kararı aldık.  Bu sayede otizmle ilgili birikmiş tecrübemizle yapılmış araştırmalara katkıda bulunabileceğiz.

Bu yeni dönüşümle birlikte, MHRS sistemi ile metabolizma alt kategorisinde yer alan otizm ve beslenme polikliniğine randevu hizmeti sonlandırılacaktır. Metabolizma polikliniklerine randevu alan otizm spektrum bozukluğuna sahip çocuklarımız muayene edilemeyecektir. Metabolizma poliklinikleri kalıtsal metabolik hastalık sebebiyle takip ettiğimiz hastalarımız için açılmaktadır.

Bundan sonra sadece onay almış araştırmalar için merkezimizde hasta takibi yapılacaktır. Çalışmalara dahil olacak hastalar sosyal medya hesaplarından ilan edeceğimiz başvurularla belirlenecektir. Amacımız otizm spektrum bozukluğuna sahip bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve daha etkili tedavi yöntemlerinin gelişmesine katkı sağlamaktır.

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, yukarıdaki menüden (Otizm beslenme araştırma merkezi) duyurular aracılığı ile haberdar olarak Otizm Beslenme Araştırma Merkezimizde gerçekleştirilecek olan çalışmalara katılım için gerekli bilgilere ulaşabilir ve başvurabilirsiniz.

Saygılarımızla

Prof.Dr.Hasan Önal