Ahmet Hocamız Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

21
341

Değerli bilim insanı, hepimizin hocası, Prof Dr. Ahmet Aydın  Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Yüce Rabbimizden kendisine rahmet, geride kalanlara sabrı cemil ihsan etmesini niyaz ederiz. Bugün (Çarşamba) öğlen saatlerinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Oditoryumda tören yapılacaktır. Cenaze 11.Mart 2015 tarihinde ikindi namazında Cerrahapaşa da Cerrah Mehmet Paşa Camisi’nden kalkacaktır.

Paylaş

21 YORUMLAR

 1. Allah rahmet eylesin, hakki odenmeyecek bir insan biz ondan raziyiz o da bizden razi olarak gitmistir insallah, Turkiye olarak onu cok uzduk:(

 2. Çok değerli bir bilim insanıydı. Biz otistik çocuklu aileler için yaptığı şeyleri asla unutmayacağız. Kendisini sevgi ile anıyoruz.

 3. Allah rahmet eylesin. 🙁 Dürüst ve doğru bir insandı keşke birazdaha yanımızda kalabilseydide engin güvenilir bilgilerinden faydalanabilseydik. Ailesine destek olması ve cevremdeki insanların faydalanması için kitaplarından alıp arkadaşlarıma dağıtacağım. Dilerim site yayın hayatına devam eder ve hocanızın yolunda devam ettirip doğru bilgileri buradan halkla paylaşırsınız.

 4. Ahmet Hoca yeri asla doldurulamaycak bir bilim adamı.Turkiyenin yetiştirdiği nadir değerlerden biri.
  beslenme konusunda ezber bozan, yanlışların üzerine cesurca giden, menfaatten uzak , insanlara faydalı olmayı kendine görev edinmiş bunun için hayatını adamış gercek bir bilim insani.vefatini duyunca gözyaşlarıma engel olamadım.kendisini cok seviyordum.her zaman arar soru sorardım , her defasinda cevaplardı.sitesinden halkın sorularına da cevap verir aydınlatirdi.hocamız beslenme konusunda halkı bilinçlendirdi.ufkumuzu actı.
  Ahmet Hoca beslenme konusunda bir ekol.
  hepimiz onun izinden gitmeye , beslenme konusunda onerilerini uygulamaya devam edecegiz.Adını, tas devri diyetini hayatımızın bir parcası olarak uygulamaya devam ederek yaşatacağız insallah.
  Tıp camiasının ve Turk halkının bası sağolsun..
  dr.nevin kurt

 5. Sayın hocamız için Allah c.c rahmet ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Gerek ülkemiz gerek Tıp camiası için büyük bir kayıp oldu. Kendisini çok geç tanıdım ama bu kısa sürede kendisinin verdiği bilgiler sayesinde sağligim için büyük faydalar oldu. Allah c.c mekanını cennet etsin inşallah.

 6. Cerrahpaşa mezunuyum. Ahmet Hoca’nın öğrencilerinden biri olma şansına sahiptim. O zamanlar bunun çok farkında değildim. Mezuniyet sonrası sınav hazırlıkları döneminde yine öğrencisi oldum. Çok şey öğretti bize. Ama bilim adına öğrettiklerinin yanı sıra insanlık adına, mütevazilik adına, dürüstlük adına çok şey öğretti bize. Sınava az zaman kala hepimizin morale ihtiyacı olan bir gündü, dersin sonunda çıkardı gitarını ve “haydi bakalım biraz eğlenmeniz lazım” dedi. Hem saygı duyduk, hem çekindik hem sevdik çok sevdik seni Ahmet Hocam. Mekanın cennet olsun. Hakkını helal et. Bayrak bizde merak etme…

 7. Ahmet hocamız sayesinde birçok gerçeği öğrenip uygulama şansımız oldu. Çok dualarımızı almıştır. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun.

 8. Turkiyenin kıymetini bilmediği bilim insanı; biz sizi çok sevdik. Yaşamımızın en karanlık anında bize ışık oldunuz. Birçok evin kahramanı -kurtarıcısı oldunuz.. Acımız çok büyük. Turkiyenin bası sağolsun. mekanınız cennet olsun hocaların hocası.. 🙁

 9. Sağlıklı beslenmeyi ondan öğrendik. Dürüst hekim nasıl olur Ondan öğrendik. Onu çok sevdik ve ona çok güvendik. Kalbimizde yaşayacaksın hocam mekanın cennet olsun.

 10. Muhterem hocam ile bizzat tanışmak hiç nasip olmadı.Eserlerini okudum. Okudukça sevgimi kazandı. Hayatını kaybetmesine gerçekten üzüldüm. Insan sağlığına hatta toplum sağlığına ciddi katkı sağlayacak krıtik tespitleri olduğuna inanıyorum. Bence bu dünyada bir iz bırakmıştır. Ailesine yakınlarına sabırlar diliyorum. Böyle kıymetli hocaları mız ( doğuyu söylemekten çekinmeyen. Maddenin üzerine çıkmış bir hayat görüşü ile ) çok değil. Hepimizin başı sağolsun. Allah günahlarını affetsin.

 11. Eğitimli eğitimsiz insan kalitesinin giderek azaldığı, ahlaki değerlerin tükendiği, paranın putlaştığı şu dünyada size rastlamak bizim için ne büyük bir şanstı hem de herkese o kadar para kaptırmışken.Tam 1,5 sene önce size gelmiştik, muayene ettiğiniz o çocuk şimdi bambaşka biri oldu.

  Şu dünyadan bir güzel insan ayrıldı, kıymetini bilenler anlarlar eksikliğini…Siz ne güzel bir insandınız, dualarımız hep sizinle, mekanınız cennet olsun..

 12. Allah bizlere de , sizin gibi sağlık emekçisi ve dürüst bir doktor olmayı nasip etsin, mekanın cennet olsun saygıdeğer hocam.

 13. Bize otizmli çocuklu ailelere bıraktığınız “Otizme çözüm var”adlı kitabınız, ilminiz binlerce çocuğun şifaya kavuşmasına vesile olacaktır. Size çok teşekkür ediyorum.Amel defteriniz sevaplarla sonsuza kadar kapanmasın,mekanınız cennet olsun,Huzur içinde yatın hocam.

Katkı ve yorumlarınızı ekleyin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.