Otizmli 5 yaş üstü çocuklar için önemli bir araştırma duyurusu

3
1150

Kimler başvurabilir: Merkezimize yaşları 60 ay-12 yaş arasında olan, çocuk ergen ve ruh sağlığı ya da çocuk nöroloji hekimi tarafından otizm spektrum bozukluğu tanısı almış hastalar başvuru yapabilirler.

Başvuru formunda belirtilen alanların eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Formda yer alan mail bilgileriniz doğru girilmesi randevular için önem taşımaktadır. Başvuru sonrası formlar ekibimiz tarafından değerlendirilecek olup, uygun koşulları sağlayan hastalara mail yolu ile randevu verilerek merkezimize çağırılacaktır. Ailelere çalışmanın ayrıntıları anlatılacak ve katılmak isteyen ailelerden yazılı onam alınacaktır.

Bu çalışma yeni tanı alan hastaları kapsamaktadır. Bu nedenle kliniğimizden önceden takibi olan ailelerin başvurularına dönüş yapılmayacaktır.

Çalışma süresi: 12 ay sürecek olan araştırmada hastalar 3 ay ara ile kontrol randevularına mail yolu ile çağırılacaktır. Hastalara verilecek olan diyete uyum kontrolü için besin günlüğü tutmaları istenecektir. 12 ayın sonunda takip sonlandırılacaktır.

3 YORUMLAR

  1. hocam takbinizdeyken çok güzel bir şekilde ilerliyorduk takipten çıkardınız eski hasta olduğumuz için ve kardeşimin ilerlemesi durdu, eski hastanınız, tekrardan bir test ve takviye yazdırma imkanımız yok mu zor durumdayız.

  2. Sayın Hasan hocam 7.8yıl takipli hastanızdı oğlum çok yol aldık sayenizde fakat biz ve size gelen birçok otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar dahil hepsi birden boşlukta kaldı doğru yönlendiren olmadığı için gerilediler aileler çaresizce arayış içindeler yılda bir kezde olsa bu takip ettiğiniz çocukları değerlendime şansımız yokmu saygılar sunar teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz