Otizmli 5 yaş altı çocuklar için önemli bir araştırma duyurusu

5
5711

Kimler başvurabilir: Merkezimize yaşları 12-60 ay arasında olan, çocuk ergen ve ruh sağlığı ya da çocuk nöroloji hekimi tarafından otizm spektrum bozukluğu tanısı almış hastalar başvuru yapabilirler.

Başvuru formunda belirtilen alanların eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Başvuru sonrası formlar ekibimiz tarafından değerlendirilecek olup, uygun koşulları sağlayan hastalara mail yolu ile randevu verilerek merkezimize çağırılacaktır. Ailelere çalışmanın ayrıntıları anlatılacak ve katılmak isteyen ailelerden yazılı onam alınacaktır.

Bu çalışma yeni tanı alan hastaları kapsamaktadır. Bu nedenle kliniğimizden önceden takibi olan ailelerin başvurularına dönüş yapılmayacaktır.

Çalışma süresi: 12 ay sürecek olan araştırmada hastalar 3 ay ara ile kontrol randevularına mail yolu ile çağırılacaktır. Hastalara verilecek olan diyete uyum kontrolü için besin günlüğü tutmaları istenecektir. 12 ayın sonunda takip sonlandırılacaktır.

5 YORUMLAR

  1. Hasan hocam merhaba
    Geçmiş dönemlerde takipli hastanız olan oğlumun için artık randevu alamayacağımızı üzülerek okudum. Bize bu zamana kadar verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkürü bir borç olarak biliyoruz. Diyet konusunda sıkı bir çalışmamız olmuştu. Bundan sonra da devam edecektir. Sadece ailelere takviyeler konusunda yardımcı olabilirseniz bizim gibi aileler size müteşekkir olacaktır. Bu konuda genel bir gıda takviye tavsiyesi olabilir mi acaba ? Çalışmalarınızda ki başarılarınızın devamını diliyoruz. Çok teşekkür ederiz. Saygılarımla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz