Kanser tedavisinde tamamlayıcı olarak kullanılan bitkiler

1
871

Kanser dalga dalga geliyor. Bütün Dünya’da kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci önemli ölüm nedeni. Maalesef körpecik çocuklar da bu ölümlerden nasibini alıyorlar. Bereket ki ülkemizdeki çocuk kanser uzmanları ve merkezlerinin sayısı hızla artıyor. Ama yine de ihtiyacı karşılamaktan çok uzak. Bu konuda yayınlanan Türkçe bilimsel kitaplar da çok az sayıda. Geçen ay sevindirici bir olay oldu ve Nobel Tıp Kitapevleri ‘Pediatrik Onkoloji’ isimli dev bir eser yayınlandı.

Bu kitabın editörlüğünü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Alp Özkan yapmış. Çok sayıda uzmanın yazar olarak katkıda bulunduğu kitap 1600 sayfa ve 115 bölümden oluşuyor. Konu ile ilgili hemen hemen bütün ayrıntıları kapsıyor. Kitabın bir bölümü de kanser tedavisinde tamamlayıcı olarak sıkça kullanılan bitkilerle ilgili. Bu bölüm kitabın editörü tarafından yazılmış. Bültenimizin mevcut sayısını bu konuya ayırdık. İlginizi çekeceğini umuyoruz. Kitaptan bir bölüm için tıklayınız.

Paylaş

1 Yorum

  1. Yeni hastahaneler yeni ilaçlar geliştirileceğine hasta olmamak için de nasıl beslenmeli korunmak için neler yapılmalı onları anlatsa işin uzmanları .lösev ve diğer sağlık kurumları reklamlarda sadece bağış için değil korunmak amaçlı tavsiye reklamları yapsa market bağış kutularına bu tavsiyeleri yapıştırsa dah iyi ve etkili olmazmı ? Ülkenin ileri gelen profları politikacıları bu konuyu gündeme getirse okul kantinlerinde paketli şekerlemeler yasaklansa rehber öğretmenler önce çocukları ve ailelerini bu konuda bilgilendirse seminerler reklamlarla desteklense bu konu muhteşem olmazmı ? Yediğimiz buğdaydan tutunda herşey hibrit bu konular denetlense yasaklansa çok güzel olmazmı ? olur tabi ama bütün bunlar olursa sektörün muslukları kapanacağı yada azalacağı için kimsenin işine gelmez .insan sağlığı ne devletin ne de bu işe yemin etmiş dr ların umrunda değil tek düşündükleri keseleri ama kefenin cebi yok haberiniz olsun yaptıklarınız kadar yapmadıklarınız gözyumduklarınızdan da hesaba çekileceksiniz inşallah .

Katkı ve yorumlarınızı ekleyin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.