Prof. Dr. Ahmet Aydın

 

1953 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Hobyarlı Ahmet Paşa İlkokulu, Samsun Anadolu Lisesi  ve Ankara Fen Lisesi mezunu.

1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1982 yılında aynı Fakülte’nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını tamamladı. 1982-1986 yılları  arasında Çorlu’da askerlik ve Eskişehir’de zorunlu hizmet görevini yerine getirdi. Tekrar döndüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 1988 yılında doçent, 1993 yılında Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı başkanı ve 1994 yılında da profesör oldu.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Aydın’ın çeşitli konularda yazdığı 6 kitabı ve yerli ve yabancı 100 üzerinde makalesi mevcut.

6 YORUMLAR

 1. Allah nurlar içinde yatırsın çok büyük bir insan ve bilim adamıymış gerçekten özleyeceğiz çok büyük bir kayıp Allah mekanını cennet eylesin .

 2. Ahmet Hoca, sadece engin bilgi birikimi ile degil aynı zamanda sahip oldugu yüksek bilim namusu ile topluma hizmet eden ender hekimlerden biriydi. Bu ülkenin insanlari ona çok şey borçlu. Ruhu sad olsun, mekanı cennet olsun …

 3. O iyi bir İnsan’dı. Çok iyi bir kalbi vardı. Kimsenin hasta olmasını istemezdi, özellikle de çocukların..
  Aynı soruları bıkmadan usanmadan tekrar tekrar, tek tek cevaplardı, engin bilgi ve tecrübesiyle…
  Bazen sorular çok saçma olurdu, bende çok saçma sorular sorardım…, ama o hiç bozulmadan, terslemeden yine cevap verirdi…. Keşke kendisi de hasta olmasaydı, şimdi yine aramızda olsaydı…
  Çok özlüyoruz.
  Tek tesellimiz kendi gibi yetiştirdiği talebeleri olması,… Hasan Hoca gibi, Ertuğrul Hoca gibi…

Katkı ve yorumlarınızı ekleyin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.