Taşdevri diyet listesi (2013 versiyonu)

5
4976

Kışın yayınladığımız ‘Taş devri diyetinin temel ilkeleri’ başlıklı slayt gösterisi beklediğimizin üzerinde ilgi çekti. Birçok internet sitesi, gazete, dergi ve TV’nin dikkatinden kaçmadı. Birçok okurumuz internet aracılığı ile slayt gösterisini eşlerine ve dostlarına gönderdiler.

Bu arada internetle fazla ilgisi olmayan kişiler ya da olsa da ellerinin altında bir broşür olmasını isteyen kişiler için 60-70 slaytı içeren bu dosyanın düz yazılı bir metin haline dönüştürülmesi için yoğun bir istek oldu. Biz slaytlarda yazılanları biraz daha genişleterek, unutulmuş bazı noktaları da ekleyerek kapağı ile birlikte 10 A4 sayfasından oluşan bir broşür haline getirdik. Beğeneceğinizi umuyoruz. Dosya için tıklayın.

Paylaş

5 YORUMLAR

 1. Taş Devri diyetinde diş ile ilgili bilgilerinize ilave olabilecek naçizane tavsiyem var, temizliği sağlarken dişlerimizin arayüzlerinin ihmal edilmemesi çok önemli. Bu amaçla diş ipliği ve/ veya arayüz fırçalarının kullanımı olmazsa olmazlardandır. Akşam yatmadan önce yapılması gerekmektedir.

  Dikkate alınmalarının önemli olduğunu düşünüyorum.

  Emeklerinize sağlık…

 2. Merhaba Ahmet Hocam,
  ben taş devri diyetini uyguladım ve kendimde aldığım sonuçlardan çok memnun kaldım. Ancak istediğimden daha fazla kilo verdim. Un ve şeker almadan sağlıklı bir şekilde 2-3 kilo almanın bir yolu var mı? Çünkü taş devri uygularken sahip olduğum dinçlik, un ve şeker yiyerek kilo almaya çalışınca yok oluyor. Teşekkürler..

 3. Hocam,
  Buradaki önerilerinize uyacağım. Probiyotikleri hap ve lahana turşusu dışında hangi besinlerden alabilirim. Şu an Pakistanda yaşıyorum. Yoğurdu komşu köyden aldığım sütten yapıyorum fakat burda kefir yok. Kefiri kendi üretme şansım varmıdır.
  Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

  Bayramali CİHANOĞLU

 4. Sayın Ahmet Hocam.
  Ben şuan 48 yaşındayım ve çoğul gebeliğim var. Şu anda 7 haftalık bir hamileyim. Kanda D Vitamin 25OHD3 testi yaptırdım Sonuç 8,62 çıktı. Normal değerlerin altında bir değer. Bana ne gibi bir Beslenme listesi önerirsiniz. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Sevgiyle kalın, Saygılar.
  Selda METİN

Katkı ve yorumlarınızı ekleyin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.